13 lutego 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

W którym miejscu własnego domu spędzasz najwięcej czasu? Jeśli Twoje odpowiedź brzmi: salon, to właśnie znalazłeś/aś się w odpowiednim miejscu, a jeśli nie, to poczytaj poniższe porady, jak przygotować ten pokój, by to przede wszystkim to miejsce było dla Ciebie bardzo przytulne. Aranżacja salonu to jedno z najfajniejszych zadań podczas urządzania przestrzeni życiowej. Jak to możliwe? Bo to przestrzeń wypoczynku i nie tylko sama czynność urządzania będzie Ci sprawiała radość, ale później będziesz z niej korzystać w czasie wolnym. Od czego wystartować?
Pamiętaj o tym, że na perfekcyjny wygląd tego pokoju wpływają nie tylko meble i barwa ścian. Do tego dochodzą: podłoga i to, co na niej się znajduje, różne dodatki – ramki fotograficzne, rysunki, itd. A zatem niezwykle istotną zasadą jest złota zasada złotego środka. Istotne, żeby nie przegiąć w żadną stronę. Salon bez dodatków będzie nieprzyjazny i niezbyt twórczo spędzisz w nim swój czas wolny, z kolei przeładowany bibelotami przytłoczy Cię i nie będzie można się skupić na jednej czynności i zrelaksować. Wyjątek stanowi sytuacja, jeśli uznasz, że w takich przestrzeniach czujesz się wyjątkowo dobrze. Salon to wszakże ma być Twoja oaza spokoju – jednak takich osób jest zdecydowanie mniej. Do tego jeszcze dorzuć rozkład okien i drzwi oraz ogólny plan mieszkania. Niektórzy będą musieli poradzić sobie z zagospodarowaniem przestrzeni łącznie z jadalnią, a inni takiego problemu nie będą mieli, ponieważ jadalnia znajdzie się w innym miejscu. Nikt nie gwarantował, iż aranżacja salonu to banalna sprawa.
Przemyśl razem z całą rodziną, na jakich strefach zależy Wam przede wszystkim i do jakich celów salon ma Wam się przydać najbardziej. Czy jesteście fanami oglądania filmów i najbardziej sprawdzi się u Was przestrzeń na ścianie na duże kino domowe, czy może jednak potrzebujecie zaprojektować sobie w tym pokoju podręczną bibliotekę. Natomiast jeśli w Waszym domu będą królować puzzle i gry planszowe, to zainwestujcie w zakup dużego solidnego stołu i paru użytecznych półek. W salonie powinna też znaleźć się wygodna kanapa, najlepiej rozkładana, która posłuży za ekstra miejsce noclegowe w przypadku jeśli zapraszacie do siebie rodzinę czy znajomych, czy też pojawią się bez zapowiedzi.
Niezwykle istotne jest to, żeby podzielić salon na różne strefy w zależności od potrzeb – na czym Wam najbardziej zależy na to wygospodarujcie więcej miejsca, ale nie może być tak, że wzajemnie się one przenikają. Kino domowe tuż obok miejsca na czytanie książek nie stoi zgodnie w parze. Tak samo jak strefa zabaw dla najmłodszych obok biurka do pracy czy nauki. Jeśli ma się też w przestrzeni salonu znaleźć jadalnia, to koniecznie powinna być odseparowana od miejsca nauki czy pracy, by osoby spacerujące ze swoimi porcjami żywności nikomu nie przeszkadzały przy wykonywaniu obowiązków.
Nie zapomnijcie, że jeśli chodzi o kolory, to wspaniale, kiedy zaprowadzi się ład, nie zaszkodzi jedna ściana pomalowana na wyrazisty kolor, jednak powinno to być miejsce w miarę neutralne, w którym kąt dla siebie znajdzie każdy lokator. W związku z tym proponuje się kolory pastelowe, a odradza jaskrawe, i kolor biały bez żadnych przełamań, gdyż to miejsce nie powinno być kojarzone z miejscem bardzo sterylnym, tylko głównie przyjaznym i ciepłym.