13 lutego 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

Decydując się na podłogę do swojego domu warto wziąć pod uwagę wiele czynników. Podłoga jest jednym z najważniejszych elementów wykończenia wnętrza. Powinna ona doskonale się prezentować i pasować do wybranego przez nas wystroju. Nie można również zapomnieć o jej funkcjonalności. Warto wybrać taką która będzie spełniała nasze oczekiwania pod każdym względem.
Jeszcze do niedawna najmodniejsze były panele podłogowe. Pomimo tego, że dobrze się prezentują nie są trwałe. Panele odklejają się pod wpływem wilgoci, łatwo rozwarstwiają. Jednak łatwo ulegają zarysowaniom, np. gdy mamy w domu zwierzęta. Pomimo tego, że producenci starają się tworzyć coraz lepsze produkty, które dodatkowo są laminowane i nabłyszczane, coraz więcej osób rezygnuje z paneli na rzecz płytek podłogowych. Różnorodność kształtów i wielkości sprawia, że bardzo łatwo je do pasować do każdego stylu wnętrzarskiego. To również doskonała opcja dla osób zapracowanych, gdyż nie muszą oni tracić czasu na częste sprzątanie. Sprawdzą się również u tych, którzy chodzą po domu w butach wyjściowych. Trwałość i niezawodność tego materiału, sprawia, że wciąż zyskują one swoich zwolenników. Do domu w stylu nowoczesnym oraz stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Duże płytki o kształcie kwadratu oraz błyszcząca powierzchnia idealnie współgrają z nowoczesnymi liniami mebli, odbijają również światło słoneczne i rozświetlają wnętrza. Nadają pomieszczeniom iście królewskiego charakteru. Jednak nie sprawdzą się dla rodzin z dziećmi, gdyż bardzo trudno utrzymać ich czystość i doskonały wygląd. Ta opcja nie jest również polecana w przypadku małych mieszkań, które przytłoczą. Jeżeli zależy nam na funkcjonalności oraz wyglądzie, a dodatkowo dysponujemy dość dużym budżetem, warto wtedy wybrać podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa odporna jest na zarysowania oraz nie osadza się na niej kurz, czy też brud. Mnogość wzorów i kolorów, sprawia, ze podczas wyboru ogranicza nas tylko wyobraźnia. Cieką nowością są podłogi żywiczne 3D, które sprawdzą się zarówno w salonie, jak i w łazience, gdyż nie pochłaniają wilgoci.
Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami hal lub magazynów i zastanawiamy się nad odpowiednim rodzajem posadzki warto zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też betonową. Może być ona pokryta okładziną np. z płytek, czy też żywicą epoksydową. Wszystko to sprawia, że posadzka przemysłowa jest bardzo odporna, nie nasiąka wodą oraz posiada dużą odporność na naprężenia. Istnieje możliwość wykonania jej wersji gładkiej bądź antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Taki wybór gwarantuje nam trwałość i niezawodność na lata. Jest również możliwość wykonania posadzki gipsowej, która ma niską cenę, jednak nie jest trwała. W przypadku budynków użytku publicznego, warto zdecydować się na posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, bądź te wykonane z zaprawy. Można je przykryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek warto wybrać specjalistów, którzy zadbają o doskonale wykonaną pracę.