12 marca 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

Każdy remont mieszkania związany jest z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, a także z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych problemów które związane są z jego przeprowadzaniem. Nie ma co ukrywać, najwięcej sytuacji pojawia się przy okazji remontu łazienki. Jest to także wyjątkowo problematyczne dla całej rodziny. Na kilka lub kilkanaście dni pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się czy korzystania z toalety. W takim przypadku najlepiej jest wyprawić całą familię na wakacje. Alternatywnym, jednak bardziej uciążliwym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Żeby pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu niespodzianek, warto się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł szybko i sprawnie a przy tym aby nie był zbyt uciążliwy?

W jaki sposób przygotować się do remontu łazienki

Absolutną podstawą jest dobrze skonstruowany plan działania. W pierwszej kolejności trzeba zastanowić się nad tym, jak docelowo łazienka ma się prezentować. Jest to związane z wieloma godzinami spędzonymi w sklepie budowlanym lub przed monitorem komputera w przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Bardzo dużo czasu pochłania dokonanie wyboru kolorystyki płytek oraz decyzja czy bardziej optymalna będzie wanna, czy jednak może lepszym wyjściem będzie zakup kabiny prysznicowej. Dopasować do siebie należy wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Całość trzeba wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience znalazło się miejsce na pralkę, jak również na kosz na brudne pranie. Kiedy już wszystkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie w jakiej kolejności będą wykonywane poszczególne zadania i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania pokoju czy układania paneli można polegać na własnych umiejętnościach, o tyle podczas remontu i aranżacji łazienki dobrze jest skorzystać z pomocy fachowców. Będą tu zapewne potrzebne różnorodne umiejętności zarówno związane z hydrauliką jak i w kwestii układania płytek. Najbardziej renomowani robotnicy mają wybitnie zapchane grafiki, dlatego rezerwacji terminu trzeba dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Najnowsze trendy w aranżacji łazienek

Planując remont łazienki trzeba uwzględnić nowoczesne trendy dostępne na rynku. W wyborze odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje zamieszczone w kolorowych magazynach o tematyce remontowej. Także na łamach Internetu da się wyszukać wiele interesujących rozwiązań. Obecnie, jeżeli chodzi o wystrój łazienki to dominują płytki w jasnych, bezowych kolorach z delikatnym wzorem. Coraz częściej można się natknąć na szafki łazienkowe wykonane z litego drewna, w neutralnym kolorze. Dobrze jest przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była odpowiednio zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Aranżacja łazienki o niewielkich rozmiarach

Ogromnym wyzwaniem jest zaprojektowanie o niewielkich wymiarach. Na stosunkowo ograniczonej przestrzeni należy pomieścić wszystko to co jest potrzebne do codziennego użytku. W takim przypadku, bardziej efektywnym rozwiązaniem niż wanna z pewnością będzie kabina prysznicowa. Dobrze jest także oszczędzić miejsce montując umywalkę o niewielkich rozmiarach, a kosz na brudną bieliznę maskując w specjalnej zabudowie. Chcąc jak najlepiej wykorzystać dostępną przestrzeń można skorzystać z profesjonalnej pomocy biura projektowego.