12 marca 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

Duża grupa osób ogrzewa swój dom węglem Jest to stosunkowo tania metoda grzewcza, która niestety jest wyjątkowo szkodliwa dla środowiska i zdrowia. Szczególnie w przypadku, kiedy nie posiada się nowoczesnych kotłów grzewczych. Spalanie węgla w dużej mierze powoduje powstanie smogu, który może powodować wiele schorzeń, lub też przyczynić się do ich powstania. Przez coraz gorszy stan powietrza, coraz więcej osób zapada na astmę, lub inne schorzenia górnych dróg oddechowych. Rośnie także liczba osób chorujących na nowotwory cechujące się wyjątkową złośliwością.

Na dogrzewanie za pomocą gazu mało kto jest w stanie sobie pozwolić, z uwagi na to, że cena gazu stale idzie w górę, ponadto wymaga to konieczności założenia instalacji gazowej, a nie wszędzie da się to tak prosto zrobić. Oczywiście najlepszą możliwością jest pompa ciepła, jaka pozwala na ogrzanie zarówno budynku mieszkalnego, jak i wody w sposób ekologiczny. Energia pobierana ze słońca, gleby i wody sprawia, że nie trzeba ponosić dodatkowych opłat związanych z ogrzewaniem domu. Jednakże negatywnym aspektem tego typu wyjścia jest wyjątkowo wysoka cena, jaka może nawet oscylować na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z tego powodu to opcja dla najbogatszych
.
W dzisiejszych czasach wzrasta ilość osób, które decydują się na ogrzewanie pelletem. Ta moda wyszła od naszych zachodnich sąsiadów. Niemcy do ogrzewania swoich domów, wybierają właśnie ten materiał. To nic innego, jak niewielkie wiórki i pozostałości po obróbce drzewa, czyli po prostu trocin. Te naturalne komponenty powodują mniejszą emisję spalin, ale nie są ich całkowicie pozbawione. Podczas ich spalania również wytwarzany jest popiół, który może być wykorzystany jako bardzo dobrej jakości środek do nawozu. Pellet sprzedaje się w workach 10 kg, czy też 20 kg, przez co bardzo łatwo go przewieźć, jak i nie jest kłopotliwy podczas przechowywania w domu. Niewątpliwie jego pozytywną stroną jest czystość. W trakcie spalania nie brudzi zarówno pieca, jak i pomieszczenia kotłowniczego i nie jest konieczne regularne sprzątanie. To wyjątkowo korzystna opcja, dla dla osób które mają mało czasu. Pellet jest także zalecany, jako ogrzewanie dla ludzi cierpiących na astmę oskrzelową, czy choroby płuc.

Wybierając taki sposób ogrzewania, należy wymienić piec. Do tego materiału dedykowane są specjalne kotły na pellet. Umożliwiają one spalanie, bez konieczności częstego dokładania do pieca. Piec na pellet może być różnej wielkości, dzięki temu zmieści się nawet w bardzo małych kotłowniach. Współcześnie na rynku jest szeroki wybór pieców, które posiadają różnorodne funkcje.

Wykorzystanie najnowocześniejszej technologi sprawia, że zasobnik na piec może pracować bez naszego zaangażowania nawet kilka tygodni, co jest niemożliwe w przypadku pieców zasilanych węglem. Wybierając tę metodę grzewczą należy przede wszystkim zakupić pellet najwyższej jakości, czyli taki, który posiada niską wilgotność. Nie może ona być większa niż 10%. Powinien być certyfikowany, wtedy mamy pewność, że kupiliśmy materiał z pewnego źródła, który ma wymaganą kaloryczność. Dobrej klasy pellet jest bardzo wydajny dzięki czemu da się używać go znacznie dłużej. Dobrze jest wydawać pieniądze na materiał wysokiej jakości.

Ta metoda jest tańsza od ogrzewania węglem. A wydane pieniądze powinny zwrócić się już po jednym sezonie grzewczym. Ogrzewanie domu przy użyciu pelletu, jest wyjątkowo dobrze oceniane, przez użytkowników, którzy rekomendują taką metodę grzewczą i zachęcają osoby które się wahają, aby jej spróbowały.