12 marca 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

Powstaje coraz więcej ładnych lokali mieszkalnych. Niektóre są finansowane przez rząd, pozostałe stanowią inwestycje prywatnych firm na polu nieruchomości. Całkiem sporo osób głównie młodych marzy o prywatnym, nowym mieszkaniu. Sfrustrowani tułaniem się po mieszkaniach przeznaczonych na wynajem, chcą wreszcie stanąć na własnych nogach` Budujące się nowe osiedla w małych i dużych miastach będą doskonałą opcją dla takich osób. Decydując się na lokale mieszkalne od dewelopera trzeba jednak nie zapomnieć o zabezpieczeniu się umową oficjalną, a przez to po wykonaniu robót deweloperskich będzie można zrealizować umowę przeniesienia własności, ponieważ sama umowa deweloperska nie czyni w żadnym wypadku żadnej osoby właścicielem mieszkania.
Wybierając kupno mieszkań od dewelopera, głównie poza ceną, opłaca się kierować się lokalizacją oraz metrażem mieszkania. Podstawą będzie zestawienie opcji, jeśli nie posiada się całkiem dobrego poglądu na rynku nieruchomości wypada poprosić o pomoc agenta. Zanim wybierzemy dewelopera trzeba sprawdzić różne opinie o nim, czyli zasięgnąć języka. Jeżeli wywiązuje się ze swoich obowiązków jak należy mamy szansę pokusić się na zawarcie z nim umowy. Zanim się podpisze umowę przedwstępną możemy z właścicielem firmy negocjować jej szczegóły, warto w tej sytuacji poradzić się fachowca zajmującego się prawem budowlanym. Umowa tego typu musi zawierać prospekt informacyjny. Powinny się w nim znaleźć wiadomości na temat ceny nieruchomości i jej umiejscowienia, czasie wpłaty zadatku i następnych jego transz, czasie i warunkach odbioru lokalu. Ponadto zawarte muszą być wiadomości na temat konsekwencji niedotrzymania terminów przez którąkolwiek ze stron podpisujących umowę. Deweloper może więc odpowiadać finansowo za opóźnienia w poszczególnych pracach budowlanych, niekonsultowaną zmianę technologii budowlanej, czy też stwierdzone już po odbiorze nieprawidłowości.
Podczas odbioru lokalu mieszkalnego należy zwrócić dużą uwagę na zgodność stanu faktycznego z zapisami , które są zawarte w podpisanej przez nas umowie. Jeżeli stwierdzimy wady w wykończeniu m. in. ścian, podłóg, czy też okien. Przed podpisaniem dokumentu odbioru musimy wyegzekwować naprawienie wszelkiego rodzaju niedoróbek, gdyż podpisanie dokumentu skutkuje akceptacją jego stanu. Dopiero po odbiorze mieszkania można podpisać ostateczną umowę kupna nieruchomości, którą naturalnie należy także podpisać przy obecności notariusza.
Wszystkie umowy deweloperskie należy niezwykle dokładnie czytać. Czasem w umowach znajdują się kruczki prawne pozwalające na zmiany w technologii budowlanej realizowanej inwestycji. Przy budowie nowych osiedli niejeden przedsiębiorca chce możliwie jak najwięcej zarobić, dlatego trafia się, iż wybierany jest gorszej jakości materiał budowlany, czy wynajmowana mniej kosztowna, a przy tym mało doświadczona brygada, a to skutkuje różnymi nieprawidłowościami. Jeśli jednak wybierze się ofertę sprawdzonego dewelopera tego typu przykre niespodzianki nie powinny mieć miejsca, ponieważ zależy mu na budowaniu renomy i rozwoju własnej działalności.
Przed wyborem kupna lokalu mieszkalnego na nowym osiedlu warto także zainteresować się planowanymi w tej okolicy inwestycjami. Od czasu do czasu bowiem bardziej korzystna cena może być związana z różnymi niedogodnościami, które mogą powstać w wyniku planowanej w pobliżu nowej inwestycji.