12 marca 2018 Brak komentarzy admin Kwiaciarnia , ,

Budowa budynku, to skomplikowane logistycznie przedsięwzięcie. Wskutek tego należy znaleźć odpowiednią firmę, zajmującą się stawianiem domków od podstaw. Bardzo dobrze by było by zajmowała się wszelakimi czynnościami od momentu kopania dziury w ziemi, poprzez wzniesienie domostwa w stanie surowym, aż po zaaranżowanie jego wnętrz. Pozwoli to w możliwy sposób zminimalizować koszty, które jednakże nie należą do nazbyt małych.
Każda ekipa budowlana wykonuje na początku kosztorys. Od niego wszystko się zapoczątkowuje. Jest on jednakże przybliżony, bo aczkolwiek firma stara się dotrzymać założeń, to jednak zawsze mogą pojawić się w pełni nieoczekiwane kwestie, które spowodują wzrost pierwotnej ceny. Czynnikiem, który ma fundamentalny wpływ na koszty, jest technologia budowlana. Znacznie tańsze od tradycyjnych murowanych budynków i cieszące się pokaźną popularnością są tzw. domy kanadyjskie. W tej technologii na płycie fundamentowej, budowany jest szkielet domu, który zrobiony jest z drewna. Istotny jest rozstaw drzewianych słupków, które scalane są za pomocą dwóch oczepów, jakie spinają również całe ściany. Płyty OSB służą tu obiciu całego domu. Konstrukcja zostaje ocieplona, zazwyczaj wełną mineralną. W następnej kolejności od strony wewnętrznej układane są płyty kartonowo- gipsowe, a od zewnątrz np. układa się następującą warstwę ocieplenia i kładzie się tynk służący do ozdoby.
Wiele osób decyduje się na domy kanadyjskie ze względów ekonomicznych. Konstrukcja budynków w tej technologii rzeczywiście jest nawet kilka razy tańsza od tej tradycyjnej murarsko-tynkarskiej. Najbardziej popularnym zarzutem stawianym takim domom, jest ich mała wytrzymałość. Wiąże się to z ignorancją albo złymi doświadczeniami z niechlujnymi fachowcami. Przy stawianiu budynku tego typu, z pewnością nie można szczędzić na materiale. Jedynie najlepszej jakości drewno zapewni, że budynek wolnostojący będzie posiadał porządną strukturę. Niezmiernie istotna jest również odpowiednia izolacja ścian zewnętrznych, aby nie nagrzewał się w lecie, a w zimie szybko nie wychładzał.
Niewątpliwą wartością tej technologii jest krótki czas stawania domu. Nawet w trzy miesiące może pojawić się dom pod klucz. Jeśli zatem dysponuje się zaniżonym budżetem i pragnie się postawić własny dom, będzie to właściwy wybór.
Konstrukcja budynków murowanych jest cały czas najpopularniejsza w naszym kraju. Częsty problem stanowi jednakże ogrzewanie domu wielorodzinnego, które produkuje bardzo duże koszta. Wiele osób postanawia się skusić na systemy solarne, które łączy się z tradycyjnym ogrzewaniem. Jeśli jednak buduje się dom od podstaw, warto zainteresować się domami pasywnymi, które są w najwyższym stopniu oszczędne w zużywaniu energii, a ich budowa wymaga analizowania izolacji termicznej budynku na wielu jej etapach. Aby jak najbardziej zmniejszyć spożytkowanie energii w takich budynkach niedaleko kolektorów słonecznych, stosuje się pompy ciepła, dzięki którym budynek wolnostojący staje się w pełni energooszczędny i korzysta jedynie z odnawialnych źródeł energii.
Wybór rodzaju technologii z dziedziny budowlanki współzależny jest od preferencji i zasobności portfela. Ze względu na narastające ceny energii poszukuje się przeróżnych możliwości w technologiach budowlanych, jakie odpowiednio zastosowane mogą wywrzeć wpływ na jej zużycie i przyjemność rezydowania w jak najlepszych warunkach.